Automatyzacja sprzedaży na Allegro

Sprzedajesz na Allegro i opłaca ci się to robić, mimo płacenia wysokich prowizji, dlatego, że Allegro zapewnia ci duży ruch. Twoją ofertę bardzo szybko może zobaczyć mnóstwo osób zainteresowanych tym, co masz do sprzedania.

Dodatkową zaletą Allegro jest to, że daje ci gotowy system sprzedaży. W dużej mierze ten system jest już zautomatyzowany. Zaczynając od planowania momentu wystawienia aukcji, automatycznego odnawiania oferty, poprzez automatyczne wysyłanie e-maili, promowanie na listach ofert i w wyszukiwarce, a kończąc na płatnościach on-line, przez które klient jest stopniowo przeprowadzany już w momencie zamknięcia sprzedaży.

Ale to nie wszystko!

Warto dodatkowo zainwestować w Menedżera Sprzedaży, który jeszcze bardziej zautomatyzuje procesy komunikacyjne z klientami oraz ułatwi zarządzanie aukcjami i transakcjami. Allegro stale się rozwija i dodaje nowe funkcje automatyzujące. Niestety jest dużą firmą i potrzebuje sporo czasu aby wprowadzić wszelkie nowinki marketingowego, które jeszcze bardziej usprawnią twoją pracę. Dodatkowo nie licz na to, że Allegro załatwi wszystko dla ciebie. Przede wszystkim na pewno nie zatroszczy się o to, aby twoja firma mogła się od Allegro uniezależnić.

A właśnie automatyzacja pod kątem uniezależniania się od Allegro jest jedną najbardziej opłacalnym inwestycji w rozwoju własnej sprzedaży, którą rozpocząłeś od Allegro.

Kiedy już masz ustabilizowaną sprzedaż wydaje ci się, że teraz wystarczy tylko powiększać asortyment. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dużo tracisz potencjalnych klientów, którzy już teraz odwiedzają twoje aukcje ale… w nich nie biorą udziału. Sprawdź ile osób obserwuje twoje aukcje! Czy masz kontakt do nich?

A no właśnie. Nie dbasz o to, aby kontaktować się z osobami wchodzącymi na twoje aukcje, bo nawet nie wiesz, że jak to jest możliwe. Allegro na pewno w tym ci nie pomoże. Bo Allegro boi się abyś nie zbudował swojego własnego kanału sprzedaży. Oni wolą prowadzić klienta po swojemu. Bo w ten sposób wiążą twoją firmę z sobą. Abyś stale płacił im prowizję i to coraz wyższą.

Czas to zmienić. Czas zbudować swój własny kanał sprzedaży i zautomatyzować swoją sprzedaż internetową w taki sposób, aby wykorzystać ruch z Allegro, który nie sprzedaje i kierować go do własnego systemu automatyzacji sprzedaży.

Sprzedając na Allegro nie ograniczaj się tylko do ruchu, który daje Ci Allegro. Prowadź też swoją własną stronę internetową i przyciągaj ruch bezpośrednio z Google oraz z innych stron w internecie. Pozycjonuj się niezależnie od tego co robisz na Allegro. Buduj swoją własną klientelę, nie zdając się tylko na klientelę z Allegro.

Jeśli budujesz listę na swoich własnych stronach, możesz nawet odsyłać klientów, którzy już chcą dokonać zakupu na aukcje Allegro. Ale pewno wcześniej czy później uznasz, że czas otworzyć własny sklep internetowy. Bo Sklepy Allegro to nie są przecież sklepy internetowej z prawdziwego zdarzenia. I nawet Allegro o tym dobrze wie, promując w ostatnim czasie też należący do nich portal Ceneo.

Prowadź więc swój sklep i promuj się w internecie, choćby poprzez Ceneo, ale przede wszystkim poprzez pozycjonowanie naturalne. Bo w końcu jest to najtańsze, bo nie musisz płacić za każde kliknięcie lub każdą transakcję.

Ale najważniejsze to sprzedając na Allegro pozyskuj bezpośrednie kontakty i utrzymuj stały kontakt z potencjalnymi klientami i klientami. Zacznij od korzystania z autorespondera.

A jeśli chcesz pójść dalej, opisz dokładnie swoją sytuację w formularzu odnośnie automatyzacji sprzedaży na Allegro. Podpowiemy ci jak to wszystko zorganizować.

PS. Jeśli zdążysz z rejestracją, to zapraszam też na szkolenie Dlaczego (w pewnym momencie) nie należy sprzedawać (tylko) na Allegro.

 ,